Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » Файли » Консультацїї для батьків

Виховуємо оптиміста
2013-01-20, 4:52 AM

Виховуємо оптиміста

Один з найбезцінніших дарунків, який може отримати дитя від батьків, - це уміння з оптимізмом відноситися до навколишнього світу.
    Оптиміст - це не той, хто завжди ходить з посмішкою, що приховує похмурі думки. Це людина з позитивним відношенням до життя, яке народжується з ентузіазму і упевненості в собі. Оптимізм - це не стільки навіювання собі позитивних думок, скільки та основа, на якій ці думки базуютьсяДіти-оптимісти дивляться в майбутнє з надією, тому що вірять, що у них вистачить навиків і можливостей для вирішення складних завдань. І якщо ви самі частіше бачите в різних ситуаціях негативні моменти, чим позитивні, проте все ж можете дати своєму дитяті ключі від дверей в світ оптимістів.
    Експерти говорять, що навіть діти, які, здавалося б, народжені боязливими, можуть навчитися оптимізму. Ні для кого не секрет, що уміння бути оптимістичним - це той навик, який робить наше життя набагато легше. В ході одного дослідження з'ясувалося, що школярі, яких викладачі вважають за оптимістів, набагато легше спілкуються з однолітками, довше і продуктивно працюють над складними учбовими завданнями, чим їх песимістичні однокашники. Вони краще за себе відчувають, менш неспокійні, в більш старшому віці легше відновлюються після хвороб і набагато рідше за інших впадають в депресію. На щастя, виростити оптиміста ніколи не буває дуже рано або надто пізно.
     Прищепіть дитяті упевненість в тому, що все, що він робить, поважно У дітей, постійно відчуваю батьківську підтримку, більше віри в себе. Коли ви заспокоюєте свого маляти, що розплакалося, або приходите на шкільний концерт з його участю, ви даєте дитяті упевненість, відчуття захищеності. Якщо у нього є відчуття, що про нього піклуються, то, потрапляючи в незнайому обстановку або ситуацію, він переживатимемо те ж почуття упевненості відчуття надійного тилу. Діти вчаться примушувати події розвиватися потрібним чином під час гри. Такі речі, як музична шкатулка або дитяча диво-книжка, видаюча звуки при натисненні певної кнопки, стають наочним прикладом того, як дії пов'язані з результатом. І ви зайвий раз підкреслите цей зв'язок, кажучи після кожного результативно дії: "Подивися, який молодець, що у тебе вийшло". Поки діти ростуть, спроби займатися різними видами діяльності - спорудою будиночків з конструктора, грою на музичних інструментах, прикладним мистецтвом, настільними іграми і комп'ютерними програмами - допомагають зрозуміти, що їм удається краще всього. І у будь-якому випадку дуже поважно розділяти ентузіазм дитяти з приводу його нових умінь, а не критикувати те, що він робить. Чи захоплює він простенькою картинкою, яку тільки що надряпав олівцями, або іграшковим човником, який змайстрував на уроці праці, - завжди потрібно підбадьорювати його і говорити, що це чудово зроблено.

Відступайте убік

     Дошкільник, що вимагає дозволити йому самому розчесати волосся, швидше за все, начеше собі ковтун. Проте ніж більше можливостей проявити самостійність ми даємо своїм дітям, тим упевненіше в собі вони стають і тими положительнее відносяться до самостійного вирішення різних життєвих завдань. Фахівці стверджують, що частенько батьки з бажання бути важливими для своїх дітей роблять своїх малят абсолютно безпорадними. Вони самі справляються із завданнями своїх чад, вирощуючи у малят відчуття неспроможності в порівнянні з дорослими або ж відчуття того, що немає сенсу навіть пробувати зробити щось самим, оскільки ця робота все одно буде виконана за нього дорослими, причому в тисячу разів краще. Мами і бабусі, що несуть рюкзаки з підручниками своїх школярів, вважаючи, що таким чином полегшують їх життя, надають малятам ведмедячу послугу. Навіть якщо дитя просто сам несе на спині ранець, вінвідчуває себе важливішим і упевненішим в собі.
    Насправді ми проявляємо куди велику любов, якщо даємо своїм малятам випробувати всю гамму відчуттів при вирішенні якоїсь проблеми - від фрустрації тому, що стільки зусиль вкладено ради якоїсь нісенітниці, до повного задоволення, коли дитя побачить, що у нього щось дійсно виходить і виходить добре. Прагніть щепити їм навики так, щоб і вам, і маляті було легко щось робити.
Хай дитя відчуває себе важливою часткою "великого життя"
    Додатково до догляду за собою допомога по будинку дає можливість дитяті відчувати себе важливою часткою сім'ї і допомагає повірити в себе. Давайте вашому маляті посильні завдання, наприклад, хай в його обов'язку входить розкладати хліб на блюді, а восьмилітнє дитя цілком може накривати на стіл.
    Пестуйте його відчуття залученості в соціум. Людям, що беруть участь в якихось корисних заходах для спільного блага, набагато простіше справлятися з власними можливими невдачами. Тому ваші діти можуть в міру своїх сил працювати на суботниках по прибиранню двору або сусіднього парку, допомагати старенькій-сусідці ходити за молоком або хлібом.

Дозвольте дитяті самому ухвалювати рішення

      Діти, звиклі думати самі за себе, в стані кращого контролювати своє життя. Потрібно багато тренуватися, щоб навчитися робити правильний вибір, тому якомога частіше давайте дитяті можливість вибирати, пропонуючи відповідні його віку альтернативи: наприклад, дволіткові питайте, хоче він пити сік з червоної або з блакитного кухля; десятирічного - хоче він вивчати англійську мову або німецький і так далі Якщо у дитяти виникають проблеми, то, ставлячи навідні питання, можна допомогти йому прийти до правильного висновку. Наприклад, якщо не виходить правильно вирішити задачку по математиці, то замість того, щоб прямо указувати на помилку, запитаєте: "Розкажи, як ти отримав цю відповідь?". Як правило, намагаючись пояснити, дитя зможе побачити свою помилку і виправити її.

Поясните маляті, що результат завжди прямо пропорційний вкладеним зусиллям

      Професор психології Колумбійського університету в Нью-Йорку Керол Двек, що вивчала зв'язок між мотивацією і учбовими успіхами у дітей, прийшла до висновку, що учні, що вважають, що ти повинен "народитися розумним", щоб добре вчитися, частіше здаються після першої ж невдачі. Але діти, віруючі в те, що знання приходять, тільки якщо дуже сильно старатися, частенько продовжують свої спроби до тих пір, поки не доб'ються позитивного результату. Щоб вселити таке відчуття оптимізму своєму дитяті, звертайте увагу на його зусилля, а не на продукт цих зусиль. Говорите: "Ти, напевно, дуже добре підготувалася, раз написала таку складну контрольну на п'ятірку!" Якщо маля зробило щось гірше, ніж треба, то обговорите з ним, яким чином він зміг би поліпшити свої результати. Хвалите його за посидючість і завжди відзначайте, що успіх - це результат його власних дій, а не випадкового успіху.

Навчите його відволікатися від негативних думок

     Діти, що сприймають кожну свою невдачу як підтвердження того, що ним ніколи нічого не удасться, думають, що мир настроєний проти них, і що відчувають свою провину за негативні події, на які вони ніяк не могли б вплинути, більше за всіх останніх схильні до депресій. І хоча експерти погоджуються з тим, що існує генетичний компонент, що робить дітей більш менш схильними до позитивного мислення, уроки, які діти можуть отримати зі свого досвіду, також виключно важливі.
     Оптимісти схильні сприймати хід речей інакше, ніж песимісти. Коли трапляється щось негативне, оптимісти не бачать в цьому своєї провини, постійної і неминучої. Вони шукають інші причини і намагаються зрозуміти, як наступного разу можна буде уникнути цієї ситуації. Наприклад, після сварки з подружкою запитаєте дочку, чи злилася подружка тільки на неї, або цього дня у неї просто був просто поганий настрій, і вона лаялася зі всіма підряд. Побачивши інші можливі причини ситуації, дівчинка зрозуміє, що її вивід про власну провину в тій, що посварилася не єдино правильний.
Якщо маля нервує з приводу результатів контрольною, то ви можете пояснити, що, хоча він і не може нічого змінити, але не повинен втрачати віру в краще. І якщо зараз все станеться не так, як він хоче, то варто подумати, як поліпшити свої результати наступного разу. Адже часто дитя може не справитися із завданням лише тому, що у нього ще немає навиків або він ще не доріс до потрібного рівня. Але у ваших силах запобігти його втраті віри в себе.
    Негативне мислення можна перемогти гумором. Mожна навчити дитяти придумувати смішні небилиці про те, що могло б бути гірше, ніж те, що трапилося. Тоді все перетворюється на веселу гру, і дитя забуває про ті прикрі події, які з ним сталися.

Категорія: Консультацїї для батьків | Додав: StasKO
Переглядів: 1311 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: