Ви увійшли як Гість | Група "Гості"

Хатха – йога

 

1.  Для шийного відділу хребта і верхніх кінцівок:
    
     Халасна (поза плуга): лежачи на спині підняти зігнуті в колінах ноги. Підтримуючи руками поперек, колінами торкнутися до вух. Позу утримувати 5-10 сек., потім плавно повернутися у вихідне положення і розслабитися (повторити 2-3 рази).
 В результаті виконання цієї вправи рівномірно розтягується весь хребет, зміцнюються м’язи шийного відділу хребта і плечового пояса.
   
     Чакрасана (поза колеса): лежачи на спині підняти тулуб, спираючись на ступні і руки. Добре прогнути хребет, наближаючи кисті до ступень. Утримувати  позу 5-10 сек.  Дихання вільне.
У цій позі  м’язи  ніг,  стегон, плечей,  хребта повністю розтягуються.
  Дітей також необхідно  вчити  приймати пози для створення позитивного настрою,  відпочинку і релаксації.
   
   Варджрасана  (поза  дерева): стати на коліна, потім сісти на п’яти так,  щоб  ноги від кінчиків  пальців  до  колін  торкалися килима і на них переходила вся вага тіла. Коліна тримати разом,  щоб  голова,  шия,  тулуб  утворювали пряму лінію. Долоні покласти  на коліна, дихати рівномірно.  Перебувати в асані близько 1 хв.
Така вправа необхідна для тренування дихання, концентрації уваги.
   
   Шавасана (поза відпочинку): лягти на підлогу, руки покласти уздовж тулуба, щоб усе тіло було розслаблене. Перебуваючи у позі, дихати вільно.

    2.  Для грудного і поперекового відділів хребта:

   Пурна супта ваджрасана: сісти на коліна, а потім повільно опуститися на  спину, тримаючи коліна разом.   Коли голова торкнеться підлоги, підняти сідниці і тулуб, спираючись на руки і ноги; намагатися максимально прогнути хребет.  Утримувати позу 5-10 сек., потім спокійно, без різких рухів повернутися у вихідне положення і розслабити тіло. Повторити вправу 2-4 рази.
Поза розвиває гнучкість хребта, зміцнює м’язи  рук і черевного преса.