Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » Файли » Консультацїї для батьків

Школа гарних манер
2015-01-19, 12:19 PM

 Добрий вечір шановні батьки ! Сьогодні ми поговоримо про прості речі з якими ми стикаємося кожного дня, але яким, деколи, не придаємо значення. В принципі, ці дрібниці заважають нам бути щасливими і вірно виховувати дітей. Поговоримо про гарні манери.

 Багато років створювалися людьми правила поведінки, етикету. Наскільки важливим було виконання цих правил говорить той факт, що 200-300 років назад деякі норми поведінки прирівнювались до закону і люди, які їх не дотримувались, були покарані.

               Чи існує в наш час секрет виховання культури поведінки? Сподіваємось, що ми разом знайдемо відповідь на це питання.

                Як ви гадаєте, що можна рахувати гарними манерами? ( Роздуми батьків )              

      В суспільстві гарними манерами вважається скромність , делікатність, вміння контролювати свої вчинки, тактично спілкуватися з людьми. Великий англійський письменник Джонатан Свіфт вважає, що гарними манерами володіє той, хто найменшу кількість людей ставить в незручне становище.

               З чого починати виховання культури поведінки?                                                                           ( Роздуми батьків )

               Виховання культури поведінки слід починати з створення теплої сімейної атмосфери, витримки і співчуття. Потрібно враховувати вік дошкільника і прищеплювати йому навички ввічливої поведінки, використовуючи гру або казку. Нехай інколи  в дитячій кімнаті з"являється фея в чарівному фартушку, з кишені якого дитина сама може дістати записку із зазнеченням про порушення якогось правила поведінки. Кожного дня можна вивішувати маску-оцінку: якщо дитина  поводила себе добре у всіх відношеннях – маску усміхненої феї, якщо трохи провиналась – маску сумного гнома, якщо вела себе дуже погано – маску дракона.

               Що, на Вашу думку, є головним у вихованні навичків культури поведінки і гарних манер?                                                                                                                                           ( Роздуми батьків )

                Звичайно, головним у вихованні навичок культури поведінки і гарних манер є особистий приклад дорослих, особливо батьків. Саме ви – авторитет для дитини. Тільки з вас в першу чергу вона бере приклад у всьому.

                Уявіть собі таку ситуацію. Мама забирає дитину з дитсадка. Вони в роздягальні. Мама каже: « Йди попрощайся з вихователем » Дитина заглядає в групу і каже: « До побачення! » Мама з сином йдуть додому.

                 Як ви гадаєте, чи все вірно зробила мама ?

               ( По-перше: мама повинна була попросити сина попрощатися не лише з вихователем, а й з дітьми. По-друге: їй самій необхідно було попрощатися з вихователем і дітьми )

                 Які прийоми і методи ви використовуєте для формування у дітей навичок культури поведінки і гарних манер? ( Читання з дитиною книг і перегляд кіно- і мультфільмів з прикладами гарних манер. Спілкування дитини з вихованими та авторитетними для неї людьми. Постійність в навчанні дітей гарним манерам. Підтримка гарного  відношення членів сім"ї по відношенню одне до одного ) Всі ці методи і прийоми приводять до позитивних результатів.   В дитячому садку ми використовуємо такі прийоми, як читання казок і віршів, інсценування, вивчення прислів"їв та приказок з подальшим їх тлумаченням, вирішення проблемних ситуацій.

                Що таке ввічливість? ( Роздуми батьків )

Слово «ввічливість» пішло від старослов"янського       « ввіч», що означає « знаток» Бути ввічливим значить знати, як потрібно себе вести. Ввічливість – це моральна якість людини. Вона проявляється в доброзичливості до людей, вміння надати допомогу. Кожному хто її потребує, делікатності, тактичності, скромності. Американський письменник Ральф Емерсон відмітив, що життя не настільки коротке, щоб людям не вистачало часу на ввічливість.

                На жаль, багато хто вважає, що правила етикету дотримуються лише на роботі,  в  громадських місцях, а вдома можна поводитися як звик, або як захочеться.

                Що з цього приводу думаєте, ви, шановні батьки ?                                                                    ( Роздуми батьків )

                 Багаторазові досліди психологів і соціологів кажуть про те, що дотримання правил поведінки, культури поведінки допомагають зберегти і закріпити стосунки в сім"ї, виховати дітей відповідно до вимог суспільства.

                Ось що писав А.М. Макаренко про значення прикладу дорослих, оточуючих дітей: « Ваша особиста поведінка – найвирішальна річ. Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте, чи навчаєте, чи переказуєте їй. Ви виховуєте її в кожну хвилину свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома. Як ви розмовляєте з іншими людьми і говорите про інших, як ви радієте чи сумуєте, як ви спілкуєтесь з друзями та ворогами, як ви смієтеся , читаєте газети - все це для дитини має велике значення."

              Щоб діти виросли чуйними , уважними, нам, дорослим необхідний самоконтроль, витримка і звичайно ж любов. Бажаємо успіхів !

              Батькам роздають пам"ятки « Таємниці виховання ввічливої дитини»

Ваша дитина буде ввічлива і вихована, якщо Ви :

 

  • Будете поводити себе делікатно по відношенню до всіх оточуючих;
  • Ніколи не принижуйте гідність своєї дитини, не кричіть, не вживайте при дитині  нецензурних , грубих слів, а також на зразок :     « Ти ще малий »,  « Тобі ще рано » і ні в якому разі не застосовуйте фізичну силу;
  • Не робіть нескінченних зауважень через дрібниці і при можливості відмічайте самостійність своєї дитини;
  • Не забувайте говорити дитині « будь ласка »,                                                         « на добраніч », « дякую », а також часто хваліть дитину;
  • Висувайте дитині єдині вимоги; якщо хтось в сім"ї не згоден з зауваженнями іншого, висловлюйте це тільки у відсутності дитини;
  • Висувайте дитині такі ж вимоги, як і собі ;
  • Правила культури поведінки прищеплюйте систематично, а не час від часу.
Категорія: Консультацїї для батьків | Додав: StasKO
Переглядів: 1783 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: