Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » Файли » Консультацїї для батьків

Якою повинна бути іграшка?
2013-01-20, 4:36 AM
Якою повинна бути іграшка


   Якою повинна бути іграшка, щоб допомогти дитині в розвитку, активно проявляти себе в грі, жити радісним життям?
Іграшка повинна сприяти розвитку дитини на кожному віковому ступені. У підборі іграшок слід виходити з особливостей віку. Малюкові потрібні іграшки, які допоможуть орієнтуватися в навколишньому світі, стимулюватимуть його самостійну діяльність. А для старших дошкільників необхідні іграшки, які допомагають вивчити навколишню дійсність, стимулюють колективні ігри.
     Особлива вимога пред’являється до тематики, змісту іграшки (що вона відображає). Іграшка повинна розширювати кругозір дитини, захоплювати образами дійсності. Сприяти розвитку дитини може іграшка, наповнена добрим сенсом, спонукаюча дитину до позитивних дій.
     Іграшки, що відображають знаряддя жорстокості, зброю, стимулюючі агресивну, руйнівну поведінку, травмують психіку дитини. Вони формують у дітей спотворені уявлення про навколишній світ, про моральність. Такого роду іграшки недопустимі.
Іграшки для дошкільників повинні бути динамічними, спонукати дитину до різноманітних дій в грі. Це важлива вимога, що враховує такі особливості дошкільника, як потреба в активних діях. Чим більше можливостей іграшка представляє для дій, тим вона цікавіше для дитини.

Секрети правильного вибору

     Пластмасова іграшка для дітей віком до півроку має бути не більшою ніж голова дитини, щоб вона могла її бачити всю (те ж саме стосується м'яких іграшок). Не повинно бути виступаючих гострих кутів - щоб дитина не поранилась; довгих шнурків - щоб дитина під час гри не обмотала ними власну шию (і таке буває). Не потрібно також купувати пластмасові вироби, у яких переважає жовтий колір. Як твердять фахівці, жовтий фарбник містить важкий метал кадмій.
Якщо ви вибираєте м'яку іграшку, зверніть увагу на матеріал, яким вона набита. Маленькій дитині ризиковано давати виріб, набитий кульками: якщо малюк розпоре шов у надії дізнатися, що всередині, і наковтається кульок, серйозне отруєння неминуче. Всупереч поширеній думці, поролон також не кращий варіант, з часом він починає розкладатися, виділяючи отруйні речовини. Цей факт треба мати на увазі, якщо ви самі будете шити м'які іграшки. Найкращий матеріал - синтепон. Іграшки, набиті синтепоном, добре перуться і тримають форму.
   У ляльок вираз обличчя повинен бути добрим. Краще, щоб лялька не розмовляла, тоді дитина сама буде за неї придумувати слова, тим самим розвиваючи уяву. Монстри, страшні маски, ляльки з агресивним виразом обличчя стають причиною агресії, нічних кошмарів і капризів у дітей.
   - Вплив тієї або іншої іграшки на психіку дитини простежити непросто. У більшості випадків тривожний сон, збуджено-нервовий стан малюка і навіть енурез не викликають у батьків підозри, що причиною цього може бути лялька з жорстокою усмішкою, - розповідає психолог Фелікс Закревський.

Колір і звук мають значення

     До корисних іграшок можна віднести: головоломки і лабіринти, мозаїку, конструктори, кубики і картинки із зображенням тварин. Бажано, щоб були елементи, що розвивають фантазію дитини. Будуть корисними і професійні набори (лікар, кухар, пожежник), а також ляльки, з якими можна гратися в дочки-матері. 
     Перед тим як дати дитині нову іграшку, обов'язково помийте її у теплій воді з милом. Таку санітарну обробку проводьте хоча б раз на тиждень. М'які іграшки слід періодично прати, у них накопичується пил і хвороботворні бактерії. Дітям до року з ними взагалі краще не гратися.
     Колір виробу теж має значення. Салатовий, яскраво-рожевий негативно впливають на зір дитини. Чорний колір теж небажаний - він занадто похмурий. Краще, якщо колір буде спокійний, нейтральний - синій, жовтий, зелений.

Категорія: Консультацїї для батьків | Додав: StasKO
Переглядів: 3349 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: