Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » Файли » Конспекти занять

Ігрова діяльність з пріоритетом мовленнєвого розвитку з дітьми раннього віку «Подорож зі сонячним промінчиком»
2016-11-11, 1:17 PM

Ігрова діяльність з пріоритетом мовленнєвого розвитку з дітьми раннього віку

«Подорож зі сонячним промінчиком»

Підготувала і провела

вихователь Ткаченко І.М.

 

Ігрова діяльність з пріоритетом мовленнєвого розвитку з дітьми раннього віку

Тема: «Подорож зі сонячним промінчиком»

Мета: розвивати дрібну мускулатуру пальців рук, діалогічне мовлення, пам'ять, зорову увагу, окомір, вміння орієнтуватися на площині, стимулювати прояв дитиною ініціативи у спільній діяльності; виховувати позитивну налаштованість на природне довкілля, бережне ставлення до природи, бажання допомагати іншим та доводити розпочату справу до кінця; формувати вміння уважно слухати вихователя, чути й розрізняти інтонацію голосу дорослого, давати відповіді на запитання двослівним реченням, слухати ритмомелодику поетичного мовлення (забавлянки), розрізняти і називати свійських пташок: качка, курочка та їх дитинчат каченят, курчат, частини тіла: тулуб, голівка, лапки, хвіст, характерні зовнішні ознаки дзьоб, гребінець, їхні дії ходить, дзьобає, літає, звуконаслідувати голоси курчатка, качки, ввести в активний словник слова: хлюпочеться, ллється; закріпити знання про сенсорні еталони: величину (великий, маленький), форму (круг), колір (жовтий, синій, зелений), оперувати поняттями один – багато, формувати елементарні уявлення про тісний взаємозв’язок у природі: сонечку всі раді, спонукати називати властивості води.

Методи і прийоми: наочні: розгляд, показ предметів; словесні: пояснення, бесіда, розповідь, опис, питання, підказка, повторення, схвалення; практичні: ігрові дії, прищіплювання, вправляння; інтерактивні: метод формування почуттів, метод мотивації діяльності, метод багатоканальної діяльності.

Матеріал: музичний супровід, силует сонечка, прищіпки, промінчик, басейн, качка з каченятами, подушечки, рушники, курчатко, доріжки, мисочки, кукурудза, насіння соняшника, торбинка.

Хід проведення

    Під музичний супровід збираю коло себе дітей

До нас в групу гості завітали, ми посміхнулися і «Добрий ранок» їм усім сказали.
Діти, погляньте, а чи є сонечко? Давайте запросимо його до себе в кімнату.

Вийди, вийди, сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір’ячко.

Ось і з’явилося сонечко. Давайте з ним привітаємося. Проведемо пальчиком по контуру. Якого воно кольору? Якої форми? На що схоже сонечко? Малята, сонечко кругле, мов м’ячик. (перепитую у дітей форму і колір сонечка). Діти, а як ви гадаєте чого не вистачає у сонечка? (промінчиків)

 

 

 

Дидактична гра «Промінчики для сонечка».

    Пропоную дітям по контуру сонечка прищипнути прищіпки. Перепитую якого кольору і форми сонечко. Що ми робимо для нашого сонечка? (прищеплюю сонечко до тюлі) Діти, а де світить наше сонечко вгорі чи внизу? А де діти граються?

Сонечко подарувало нам свій промінчик. Погляньте, який він лагідний і теплий.

         

Психогімнастика «Сонечко».

    Діти, уявіть, що ми на сонячній галявині. Нам весело і приємно. Сонечко гріє все наше тіло. От сонячні промені сіли нам на брови. Струсіть їх. А от промінчики торкнулися до ваших очей. Поблимайте очима. Розкрийте широко очі. Подивіться навколо, де сяє сонечко. Очам дивитися на нього боляче. Швидко заплющіть їх. Відкрийте очі. Дивіться на свої пальчики. Підніміть руки вгору до сонечка, подивіться на кінчики пальців. Вас лоскоче сонечко. Приємно! Посміхніться.

Промінчик запрошує дітей на прогулянку (музичний супровід). По доріжці синього кольору ми підійдемо до озерця.

Пошуково-дослідницька діяльність «На озерці».

Малята, ось ми підійшли до озерця. А що є в озері? (водичка). Давайте присядемо на бережку і побавимось з водичкою. Закотимо рукава, щоб не намочити. А тепер візьміть і одним пальчиком поторгайте водичку. Яка вона? Тепла чи холодна? Давайте поплескаємо долонькою по водичці. Що робить водичка? (хлюпочиться, ллється, тече, капає). Вода у нас чиста. Погляньте, а хто це йде на водичку поплавати? (качечка).

Качечка йде, каченят веде, на попасочку,

На порясочку, на холодну водичку, на зелену травичку.

Хто це? (мама качечка) Як каже качечка? (ках – ках) Діти, погляньте, а ось і маленькі каченята, вони загралися у травичці. Давайте візьмемо і пустимо їх до мами. Скільки каченят? (багато) А мама качка у нас одна.

       

Діти, а промінчик запрошує нас далі подорожувати давайте витремо ручки і відправимося далі по зеленій доріжці. Погляньте, кого це наш промінчик знайшов на галявині? Це маленьке курчатко. Давайте привітаємось з курчатком:  - Добрий день! Розглянемо курчатко. Воно маленьке, покажіть яке маленьке курчатко; жовтеньке, мов сонечко; м’якеньке, пухнасте, бо його тіло вкрите пушком. Що є у курчатка? В курчатка є тулуб, крильця, голівка, лапки, хвостик. На голівці дзьобик, очі, маленький гребінець. Курчатко хоче з вами погратися.

      Фізкультхвилинка «Вийшла курочка гулять».

Вийшла курочка гулять і травички пощипать.

Вслід її малята, жовтенькі курчата.

Ко-ко-ко-ко, ви за мною йдіть рядком.

Нумо, поспішайте, зернятка шукайте.

Всі курчата як могли, дружно лапками гребли

Вечір наступає – зерняток немає.

Молодці, добре співали, як справжні артисти, сподобалось нашому курчатку. Діти, а наше курчатко зголодніло. Давайте його погодуємо.

Дидактична гра «Зернинки для курчатка».

Діти, погляньте це їжа нашого курчатка. Тут зернятка (мисочка з перемішаними насінням соняшника і кукурудзою). Вибираємо великі зернинки кукурудзи окремо в мисочку. Діти сідають за столи і виконують завдання. Наголошую, що вибирати потрібно по одній зернинці. Перепитую, що діти роблять. Діти, а давайте покажемо як курчатко дзьобає зернятка. Діти, а насіннячком соняшника ми пригостимо пташок на прогулянці. Бо вже на вулиці стало прохолодніше і нам потрібно їх підгодовувати.
Молодці! Добре справилися. Курчатко вам дякує і дарує чарівну торбинку. Як ви вважаєте, що у торбинці? (діти намагаються вгадати на дотик на що схожий вміст торбинки). Давайте подивимося. Там кольорові зернинки – це цукерочки. Давайте подякуємо курчаткові за гостинчик. А чарівний промінчик вже кличе нас до відпочивати на вулицю. Давайте попрощаємося з гостями і підемо поласуємо гостинцями.

       

Категорія: Конспекти занять | Додав: StasKO
Переглядів: 3711 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: