Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » Файли » Готуємось до школи

Готовність дітей до школи
2013-02-12, 3:02 AM
Готовність дітей до школи

  Для будь-якої дитини початок шкільного життя часом дуже важке. Адже йому доведеться існувати в незнайомій обстановці, спілкуватися з незнайомими людьми. І це турбує практично кожного першокласника. Ось і треба правильно підготувати дитину до початку шкільного життя. Сьогодні дуже актуально стоїть питання, коли віддавати дитину в школу .
  Без сформованості основних психічних функцій розвиток навичок рахунку та письма неможливо. Дитина повинна бути готова до школи інтелектуально.
  Готовність дитини до школи
  У дитини має бути розвинене увагу. Першим необхідним елементом довільної уваги є вміння дитини діяти за правилами. Семи річна дитина не може зосередитися на не цікавою, але обходимой діяльності. Це викликає тривогу у батьків.Розвиток пам'яті важливий елемент у підготовці до школи. 6-7 річній дитині цілком доступно запам'ятати від 2 до 5 слів не пов'язаних за змістом за перший раз. Процес формування довільного запам'ятовування вважають завершеним до 7 років. Зверніться за консультацією до невропатолога, якщо дитина не може запам'ятати більш 3 слів з четвертого разу.До 7 років у дитини вдосконалюється мислення. Він вчиться маніпулювати предметами - розвивається наочно-дієве мислення; образами і предметами - наочно-образне мислення. Граючи в ігри, наприклад, «Знайди скарб», «Лабіринти» та ін формуються передумови логічного мислення, продовжує формуватися сприйняття. До 14 років їх формування остаточно завершується.В цей час уяву стає активним (довільним) і виконує афективно-захисну роль. Уява оберігає від травм і важких переживань легкоранимої душу дитини.До навчання в школі дитина повинна бути готовий психологічно. Це об'єднання інтелектуальної, мотиваційної, вольової, комунікативної готовностей.Інтелектуальна готовність це розвиток уваги, пам'яті, уміння подумки аналізувати, узагальнювати, встановлювати зв'язок між подіями і явищами. Дитина в 6-7 років повинен знати: Назва країни, в якій він живе і її столицю, а також назва міста та адресу проживання. Він повинен знати пори року, назва місяців і їх послідовність, основні ознаки, назвати дні тижня. А також він повинен знати імена і по батькові своїх батьків, де вони працюють, що бабуся і дідусь це батьки тата або мами. Коротше, дитина повинна вміти орієнтуватися в найближчому оточенні, в просторі, у часі.
  Мотиваційна готовність це бажання дитини навчитися чомусь новому, інтерес до нових знань, готовність до зміни соціальної позиції. Розповідаючи про школу, про вчителів, про знання, які набувають в школі, викликають у дітей інтерес і бажання вчитися, створюють позитивне ставлення до школи.Дитина шкільного віку повинен вимовляти всі звуки і розрізняти їх на слух, використовувати іменники, синоніми, антоніми; задавати питання і відповідати на них. Вміти складати розповіді, правильно об'єднувати предмети в групи.
  Всього дитина вміти не може і це нормально, на те він і дитина. Не дорікає його цим.


Категорія: Готуємось до школи | Додав: StasKO
Переглядів: 2473 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: